Sık Sorulan Sorular

Müşterilerimiz bize hizmetlerimiz ile ilgili sorduğu başlıca soruları buradan yanıtlayalım istedik. Ayrıca temel niteliğinde bazı kavramları anlamanız için kısaca temel konulardan da bahsettik.

ISO 9001 Nedir

ISO 9001 Belgesi ilgili kuruluşun ürün veya hizmetlerinin uluslararası kabul görmüş bir yönetim sistemine uygun olarak sevk ve idare edilen bir yönetim anlayışının sonucunda ortaya konduğu ve dolayısı ile kuruluşun ürün ve hizmet kalitesinin sürekliliğinin sağlanabileceğinin bir güvencesini belirler.

Entegre Yönetim Sistemi Nedir

Entegre Yönetim Sistemi, yönetim sistemlerinin tek çatı altında toplandığı ve gereklerin aynı anda karşılandığı bütünsel uygulanan sistemlerdir.

ISO 9001 Belgesi Nasıl Alınır

ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi ile ilgili bir danışmanlık hizmeti almak istendiğinde, uzman satış personelimiz tarafından telefon yada mail yolu ile irtibata geçilerek firmamızdan almak istediği hizmet konusunda karşılıklı teyitleşilir. Sonra gerekli çalışmalara başlanır.

ISO 9001 Belgesi Faydaları

 • Müşteri odaklı olmak, müşteri şikayetlerini düşürür, müşteri memnuniyetini yükseltir.
 • Müşteri beklentilerini ön planda tutmak, daha iyi ürün tasarımı sağlar.
 • Müşteriye önem vermek, müşteri sadakatini yükseltir.
 • İyi bir tasarım yapmak, işlem maliyetlerini düşürür.
 • Belgeye sahip olmak, kuruluşun pazarda rekabet gücünü artırır.
 • Belgeye sahip olmak, kurumsallaşma yolunda ilerleme sağlar.
 • Belgeye sahip olmak, kuruluşun piyasadaki imajını güçlendirir.

Gibi onlarca faydası mevcuttur.

ISO 14001 Belgesi Nedir

ISO 14001 belgesi, kuruluşların çevre sorumluluklarını daha iyi karşılamalarına ve çevreyle ilgili maliyet tasarrufunda bulunmalarına yardımcı olan bir iso belgesidir.

ISO 14001 Belgesi Faydaları Neler

 • Maliyetlerinizi düşürerek tasarruf etmenizi sağlar. Böylece daha düşük operasyonel maliyetlerle çalışabilirsiniz.
 • Atıkların azaltılması ve verimlilik artışını sağlar.
 • Mevzuat değişikliklerine ayak uydurarak sorunların giderilmesi ve uyumluluğun sağlanması için yeterli zamana sahip olmanızı sağlar.
 • Yeni müşteriler ve iş ortaklarına daha fazla erişim sağlar.
 • Kuruluşunuzu büyütmek için rekabet avantajı sağlar.

Patent Nedir

Patent, buluş sahibinin, buluş konusu ürünü 3. kişilerin belirli bir süre üretme, kullanma, satma veya ithal etmesini engelleme hakkı olan belgedir. Buluşu yapılan neredeyse her şey patent koruması kapsamına dahildir.

Barkod Nedir

Barkod, bilginin makineler tarafından okunabilir şekilde görsel olarak bir yüzey üzerinde sunulmasıdır. Barkod değişik kalınlıktaki dik çizgi ve boşluklardan oluşan, verinin otomatik olarak ve hatasız bir biçimde başka bir ortama aktarılması için kullanılan bir yöntem de diyebiliriz. Barkod, değişik kalınlıktaki çizgilerden ve bu çizgiler arasındaki boşluklardan oluşur.

Barkod Tipleri Nelerdir

Yaygın olarak kullanılan başlıca barkod alfabeleri Code39 barkod tipi, Code128 barkod tipi, EAN13 barkod tipi, EAN8 barkod tipi, UPC Barkod Tipi, ITF barkod tipleridir.Bunlardan ITF barkod tipi, EAN barkod tipive UPC barkod tipi barkod alfabeleri sadece rakamları içermektedir. Code39 barkod tipive Code128 barkod tipiise rakamları, harfleri ve özel işaretleri göstermek için kullanılılmaktadır.

Barkod İzini Nasıl Alınır

Sorunun cevabı gayet basit. Yapmanız gereken tek şey bizimle iletişime geçmenizdir.

Bu sorular dışında aklınıza takılan herhangi bir soru varsa çekinmeden iletişim sayfasından bize yazabilirsiniz.

Open chat
Merhaba
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim